γσL qєςєη haηı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

γσL qєςєη haηı

тhiS iS тhє ηiqhтмaяє

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

18 Yaşında Uyudun 29 Yaşında Uyandın Oğlum

YazarMesaj
MaNiK_dePreSiF
Admin
MaNiK_dePreSiF

18 Yaşında Uyudun 29 Yaşında Uyandın Oğlum Empty
MesajKonu: 18 Yaşında Uyudun 29 Yaşında Uyandın Oğlum   18 Yaşında Uyudun 29 Yaşında Uyandın Oğlum Icon_minitimeC.tesi Mayıs 23, 2009 12:53 pm

Kitap Adı:18 Yaşında Uyudun 29 Yaşında Uyandın Oğlum
Yazan:Aysel Doğan

Aysel Doğan, ülkemizdeki binlerce şizofreni hastasından birinin annesi ama o artık Türkiye’deki tüm şizofrenlerin annesi… Kurduğu dernekle ve yaptığı çalışmalarla bu hastalıktan mustarip sessiz kitlelerin sesi oldu. Şimdi de oğlu Serdar’ın şizofreniyle mücadele sürecinde yaşadıklarını kitaplaştırarak binlerce hastaya ve yakınlarına ışık tutuyor.

“Ben binlerce şizofreni hastası evladı olan acılı annelerden biriyim. Bu kitapta şizofreni hastalığının bir insana ve ailesine ne acılar ne çaresizlikler yaşattığını, kısa da olsa yaşadıklarımızı yazmaya çalıştım.
Yazdıklarım, yaşadığım ve hâlâ yaşamakta olduğum gerçekler. Evlatlarımın isimlerini dahi değiştirmedim. Çünkü bunlar benim gerçeklerim ve kaderim.
Ben oğluma inandım, hastalığını kabullendim; oğlum da bana güvendi. Yakınlarımızın hastalığına şüphe yerine sevgi ve destekle yaklaşırsak her şey çok daha kolay ve güzel olabiliyor. Bizim hayatımız böyle değişti.”

“Günümüzde şizofreni hastalığında ciddi iyileşmeler sağlanıyor. Yapılan çalışmalar şizofreni tedavisinde aile desteğinin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.
Olumlu davranışları destekleyen, sağlıksız davranışları dengeleyen aileler şizofren hastanın şifasına büyük katkı sağlıyor. İşte bunu hakkıyla yerine getiren Aysel Doğan tecrübelerini kitaplaştırarak ailelere ışık tuttu. Kendisini kutluyorum.”
Prof. Dr. Nevzat Tarhan

“Bu kitabın birçok şizofren annesinin yarasına merhem olacağına, yalnızlık ve çaresizlik içindeki ailelere ışık tutacağına inancım sonsuzdur. Bu cesur yürekli anneyi tebrik ediyor ve ona bütün şizofren aileleri adına teşekkür ediyorum.”
Dr. Adnan Çoban

18 Yaşında Uyudun 29 Yaşında Uyandın Oğlum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bu Ne Oglum ?